Oznamujeme Vám, že web stránka je stále v momente naplňovania, stále pribúdajú nové tovary.

Rybársky prút ET Black Fighter Match 4,20m 3 diel 5-20g

Kód: 9737
Značka: Energofish
58,30 € 48,58 € bez DPH
skladom, dodanie 24-48h

Séria prútov Black Fighter je medzi rybármi loviacimi s jemnou technikou jednou z najobľúbenejších. Vrhacia záťaž matchových prútov dostupných v dĺžkach 390 a 420 cm je 5-20g.

Detailné informácie

Podrobný popis

Séria prútov Black Fighter je medzi rybármi loviacimi s jemnou technikou jednou z najobľúbenejších. Vrhacia záťaž matchových prútov dostupných v dĺžkach 390 a 420 cm je 5-20g. Očká na dlhých nožičkách so SIC výplňou udržujú vlasec dostatočne ďaleko od tela prútu, aby sa k prútu nelepil, čo vo veľkej miere predlžuje nahodenie. IM8 karbón je už sám o sebe výborný, jeho zaťažiteľnosť sa vďaka zosilneniu spodného a stredného dielu kevlarovou tkaninou zvýšil niekoľkonásobne. Táto tkanina zabráni zlomeninám prútu vyplývajúcich zo zmeny kruhového prierezu na oválny. Výsledkom je ľahký, pôvabný prút, ktorý je napriek jeho krehkému vzhľadu extrémne namáhateľný. Jeho mäkká postupne tuhnúca akcia poskytuje skutočný zážitok z lovu. Jeho vynikajúce ukazatele sa snúbia s dokonalým vonkajškom.U stredne tuhých prútov s B akciou sa pri zaťažení ohýba vrchná tretina prútu. Dá sa s nimi dobre a presne nahadzovať, preto túto akciu s obľubou používajú u takmer všetkých typoch prútov. Pri zdolávaní pracuje spoľahlivo a dobre a dá sa použiť aj v úzkych priestoroch. Obzvlášť pri love veľkých rýb s matchovým prútom je nevyhnutné, aby pôvabne telo prútu disponovalo dostatočnou zásobou sily. Vďaka technológii IM8 karbónu sa zrodila taká obľúbená trieda prútov, ktoré efektívne zvládajú boj aj s najdivokejšími rybami. Rukoväť je spracovaná v tradičnom tvare, má dĺžku, ktorá pomáha pri nahadzovaní a je delená korkovo-duplonová. Podstatou delenej rukoväte je to, že jej penová spodná časť sa dobre drží aj s mokrými rukami. Prút má najčastejšie používaný závitový držiak navijaka. Obľúbenosť tohto typu používaného už niekoľko desaťročí spočíva v jeho jednoduchom a spoľahlivom prevedení. Na uchytenie navijaka slúžia dve objímky a plastovou vložkou, z ktorých je jedna zaistená veľkou maticou. Pri zdolávaní agresívne sa brániacich rýb je dôležité, aby boli všetky súčasti udice spoľahlivé a kvalitné. Vodiace očká odolné voči opotrebeniu dobre zvládajú aj dlhé a tvrdé používanie.

 

B akciové prúty možno označiť za stredne tvrdé, pri ktorých sa pôsobením záťaže ohýba posledná tretina prútu. Počas zdolávania pracujú spoľahlivo, možno ich úspešne používať aj na užších miestach.

 

Tvarovo tradičná členená duplonovo-korková rukoväť obľúbeného vyhotovenia. Jej podstatou je, že špongiová spodná časť zaručuje stabilné uchopenie aj s mokrými rukami.

 

Na prút bol aplikovaný najčastejšie používaný skrutkový držiak navijaka. Jeho niekoľko desaťročí trvajúca obľúbenosť tkvie v jednoduchosti a spoľahlivej konštrukcii. Na pripevnenie navijaka slúžia dve umelohmotné časti, z ktorých jednu možno upevniť rozmernou maticou.

 

Pri zdolávaní veľkých, agresívne sa brániacich rýb je dôležité, aby bol každý jeden prvok výstroja dostatočne kvalitný. Posilnené, odolné očká dobre zvládajú aj tvrdé a dlhotrvajúce zdolávania.

 

Technické parametre:

Dĺžka Počet dielov Vrhacia záťaž Prepravný Rozmer Hmotnosť
4,20 m 3 5-20 g 147 cm 243 g

Dodatočné parametre

Kategória: Obchod
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: